Wybierz ekonomię na Wydziale Ekonomicznym!

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie wybór odpowiedniego kierunku studiów staje się nie lada wyzwaniem. Ekonomia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to studia, które łączą wiedzę o świecie, gospodarce i ludziach z praktycznymi umiejętnościami, przygotowującymi do współczesnego i przyszłego rynku pracy.

Nowy program studiów

Program nauczania na kierunku Ekonomia został opracowany na nowo w odpowiedzi na rosnące wymagania rynku pracy oraz najnowsze trendy w edukacji. Rozwój sztucznej inteligencji i automatyzacji sprawia, że oprócz głębokiej specjalizacji w danym obszarze, istotnym staje się posiadanie szerokiego zakresu uniwersalnych umiejętności. Nasz program nauczania zatem skupia się na rozwijaniu takich kompetencji jak praca zespołowa, kreatywność czy zdolność do rozwiązywania problemów.

Wydział Ekonomiczny UMCS oferuje nowoczesne i atrakcyjne specjalności na obu stopniach. Specjalności to nie tylko sposób na zdobycie głębokiej wiedzy w wybranej dziedzinie, ale także możliwość skierowania kariery na wybrane przez siebie tory. Każda ze specjalności została stworzona z myślą o wyzwaniach współczesnego rynku pracy poprzez połączenie teorii z praktyką oraz umożliwienie studentom rozwijania umiejętności poszukiwanych przez pracodawców. Studenci I stopnia mogą wybierać między E-gospodarką, Ekonomią menedżerską oraz Gospodarką publiczną i rozwojem regionalnym. Z kolei na II stopniu oferujemy trzy specjalności: Ekonomia startupu, Ekonomia stosowana oraz Business Services Sector. Szczegóły na temat oferowanych specjalności znajdują się pod tym adresem.

 Na II stopniu wprowadzamy innowacyjne rozwiązanie w postaci modułów kompetencyjnych, które umożliwiają studentom kształtowanie własnego zestawu umiejętności, dostosowanego do indywidualnych potrzeb studentów. Proponujemy następujące moduły Kompetencje miękkie w biznesie, Warsztat badawczy ekonomisty oraz Metody ilościowe w ekonomii. Więcej informacji na temat modułów można uzyskać klikając ten link.

 Nowoczesne metody dydaktyczne

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na praktyczne umiejętności, w nowym programie zwiększyliśmy liczbę zajęć wykorzystujących nowoczesne metody dydaktyczne takie jak symulacje biznesowe, projekty oraz design thinking. Tego typu podejście umożliwia studentom nie tylko zrozumienie teorii, ale także praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w realnych sytuacjach biznesowych. Jak pokazują także badania naukowe, zwiększają one efektywność uczenia się.

 

Dlaczego jeszcze warto wybrać te studia?

 

  1. Na kierunku Ekonomia dużą część godzin stanowią przedmioty wybieralne. Umożliwia to studentom kształtowanie własnej ścieżki edukacyjnej, pozwalając na głębsze zgłębianie interesujących ich dziedzin i specjalizacji. Ta elastyczność w wyborze przedmiotów pozwala na dostosowanie studiów do indywidualnych potrzeb i aspiracji zawodowych.
  2. Zajęcia na kierunku Ekonomia prowadzą wykładowcy z bogatym doświadczeniem naukowym i dydaktycznym oraz praktycy z różnych sektorów gospodarki. Takie połączenie akademickiej wiedzy teoretycznej z praktycznym doświadczeniem zawodowym zapewnia studentom wysoką jakość zajęć dydaktycznych oraz kompleksowy wgląd w realia gospodarcze i przygotowuje do wyzwań współczesnego świata.
  3. Program studiów II stopnia został napisany tak, aby umożliwić podjęcie studiów także absolwentom studiów pierwszego stopnia z kierunków nieekonomicznych. Łączenie wiedzy i interdyscyplinarność z różnych dziedzin może być istotnym atutem na współczesnym rynku pracy.
  4. Studia na kierunku Ekonomia są dostępne zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym, co umożliwia dostosowanie nauki do własnych preferencji i łączenie obowiązków zawodowych oraz akademickich.
  5. Wydział Ekonomiczny UMCS stawia nie tylko na rozwój akademicki, ale również na aktywne życie społeczne studentów. Działają tu liczne koła naukowe i organizacje studenckie, które oferują możliwość rozwijania zainteresowań, zdobywania nowych umiejętności i budowania sieci kontaktów zawodowych.

 

Jak się zapisać?

Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziesz na portalu rekrutacyjnym.

 

    Aktualności

    Data dodania
    4 maja 2024